IT Вакансії

Що Потрібно Знати Тестувальнику Пз: Основи Тестування Програмного Забезпечення

Курси розроблені та ведуться професіоналами, які мають реальний досвід у тестуванні ПЗ. Наші курси – це не тільки потужна теоретична база і багато практики, а також підтримка та менторство від досвідчених фахівців, живі вебінари, сертифікат після закінчення курсу та зручний графік. Будь-який софт, сайт або програма вимагає перевірки якості перед запуском у реліз.

Будь-яка організація, яка залучена у процес забезпечення якості, постійно навчається. Найперший крок — це зробити забезпечення якості невід’ємною частиною розробки продукту. Софт скіли — це неспеціалізовані навички, які відповідають за участь у загальному робочому процесі. Якщо ви початківець і у вас поки немає практики, то роботодавець переважно буде дивитися саме на софт скіли. Процес розробки гри вкрай складний, тому різні механіки не завжди взаємодіють так, як хотілося б. І щоб знайти справжню причину помилки, треба добряче попотіти.

Перші займаються тестуванням програм на різних стадіях розробки — альфа-версій, а другі шукають недопрацювання в бета-версіях — майже готових або вже випущених програмах. Тестувальник — це IT-фахівець, який займається тестуванням програмного забезпечення, виявленням та усуненням помилок у програмному коді. Новачки можуть зібрати свою першу продуктову команду ще на курсах. Зі спільними проєктами можна брати участь у грантових програмах, хакатонах, ідеатонах або просто створити проєкт для портфоліо.

Чи Варто Розпочинати Свій Шлях В Qa-сфері? Поради Для Новачків

Професію тестувальника вважають найлегшим способом потрапити в IT. І останнім часом це стало помітною проблемою, адже на вакансії тестувальників відгукуються люди без жодних знань і вмінь. Ще один варіант для практики тестувальників-початківців – це платформи з краудтестингу. Такі майданчики, як uTest чи Crowdtesting, пропонують протестувати продукт на певному пристрої чи операційній системі (ОС). Плата символічна, але в обмін тестувальник отримує цінний досвід. Проєкт або його частина завершується генеральною перевіркою.

Що повинен знати тестувальник

Найвища медіанна зарплата у QA — в аутстафінгових компаніях ($2300). Різниця в компенсаціях між Manual QA й Automation QA практично непомітна в перший рік роботи, але з’являється вже впродовж другого. Так, після трьох років досвіду різниця в медіанних зарплатах фахівців цих спеціалізацій перевищує $1000. Крім того, важливі також компетенції зі сфери бізнес-аналізу та управління проєктами. Наприклад, розуміння, що таке ризики та як ними керувати (є навіть risk-based підхід до тестування), цикл розробки та ролі в ньому тощо. Звіт MarketsAndMarkets прогнозує, що до 2024 року ринок автоматизації зросте більш ніж удвічі проти 2019-го, а його обсяг сягне $28,8 млрд.

Де Вчитися На Тестувальника

Щодня створюються та впроваджуються десятки нових програм і сайтів, усі вони мають бути перевірені QA-інженерами, тому попит на професіоналів у тестуванні ПЗ — високий. До обов’язків цього спеціаліста входить розробка сценаріїв тестування, тест-кейсів, їх прогін, складання звітів про виявлені помилки (часто іноземною мовою). Тестувальник виявляє помилки у готовому програмному забезпеченні, іграх, мобільних додатках або на сайтах.

  • Зі спільними проєктами можна брати участь у грантових програмах, хакатонах, ідеатонах або просто створити проєкт для портфоліо.
  • У нас в CharStudio тестувальник ставав і проджектом, і навіть гейм-дизайнером.
  • Ті, хто колись допустили помилку й вирішили обійтися без тестувальника, ризикували репутацією та несли збитки через несправний продукт.
  • Тестова команда з початку розробки проєкту має знати всі нюанси та вимоги замовника, після чого проаналізувати їх і налагодити подальшу роботу з виявлення багів.
  • «Я б порадив моніторити DOU/Djinni для розуміння нагальних потреб ринку.

Цікаво, що в керівника команди (QA Team Lead) ця цифра не набагато вища – $3500. Його робота допомагає забезпечити стабільність, безпеку та відповідність вимогам продукту. Знадобляться знання основ програмування, протоколу HTTP, вміння працювати з базами даних і системами контролю версій, хоча б базове знання HTML і CSS. Сьогодні познайомимо тебе з чотирма парами, щоб зрозуміти, як робота в ІТ впливає на подружнє життя та відносини. Також QA-інженеру потрібно вміти працювати з системами управління проєктами (Jira, Trello), системами управління тестуванням (TestRail, Zephyr, TestLink) і бібліотеками знань (Confluence, Wiki).

Синдром Самозванця: Побороти Чи Полюбити?

За даними DOU, медіанна зарплата QA станом на січень 2023 року становить $2000. 1% найбільш високооплачуваних QA-фахівців отримують від $6500. © 2024 КіберБіонік Систематікс (CyberBionic Systematics).

Що повинен знати тестувальник

Але у такого спеціаліста вже має бути певна теоретична підготовка та практичні навички. Чимало новачків через відсутність вимог і простоту роботи обирають професію тестувальник. Краще всього піти на спеціалізовані IT-курси, так як читання усіх «технічних талмудів» є неефективним способом навчання.

Спочатку вивчає технічну документацію – як усе має працювати в ідеалі (тобто що хотів та за що заплатив замовник). А потім прискіпливо перевіряє дизайн, навігацію, кожну окрему сторінку та функцію. Скільки часу і грошей ти готовий виділити на навчання, як ти хочеш навчатися, за яким графіком, де будеш практикуватися, за який термін плануєш знайти роботу за фахом тощо. Проте, курсів так багато, що часом важко визначитись і обрати ті, де навчать. Варто уважніше підійти до цього питання, порівняти програми та гарантії. Також повинен бути зроблен акцент на лідерстві та керуванні проектами, оскільки від студентів очікується, що вони будуть керувати групами тестувальників, забезпечуючи виконання стратегії QA.

Як Стати Тестувальником З Нуля Та Вийти На Зп 2000$ В Місяць

Авторські методики, викладачі-практики, 100 percent практичних занять. Завдання QA інженера рівня Senior — налагоджувати внутрішні процеси тестування, нести відповідальність за роботу, давати поради молодшим членам команди. Завдяки цьому компанія продовжить Quality Assurance Lead розвивати свої філії за кордоном, створить нові продукти та вдосконалить якість навчання. Чому зараз розвелося так багато курсів по айті, зокрема по QA. Це необхідність чи черговий етап заробляння грошей. Тому що в українських ІТ-компаніях часто це одна особа – QA Engineer.

Але важливо розуміти кожен етап роботи — це важливе правило грамотного фахівця в QA. Без цих навичок не можна скласти конкретні тексти, що призведе до появи помилок та поганої якості кінцевого продукту. Поняття тестування являє собою повноцінно сформовану спеціальність в IT-індустрії, де присутні відносно мінімальні вимоги для старту, порівняно з іншими напрямками розробки. Тестувальник — працівник, який займається перевіркою цифрової продукції на працездатність, а також пошуком багів та поліпшенням якості. Вивчитися на тестувальника можна самостійно за безкоштовною інформацією з інтернету, наприклад відео з Youtube.

Що повинен знати тестувальник

В інструментах для тестування API необхідно вміти виконати запит будь-якої складності, знати, для чого потрібні основні елементи інтерфейсу кожної із програм. У Fiddler та Charles потрібно вміти налаштувати їх для перехоплення https://wizardsdev.com/ запитів від сервера та, наприклад, відредагувати відповідь від сервера. Звісно, технічні навички тестувальника відрізняються в залежності від проєкту, сфери, а також від типу ІТ-компанії (аутсорсингова, продуктова, стартап).

Тестування – незамінна ланка процесу розробки будь-якого софту. Без нього неможливо зробити якісний та конкурентний продукт. Поки що професійно цю роботу не виконує жоден штучний інтелект. А в майбутньому, напевно, він візьме на себе лише рутинні та типові задачі.

Що повинен знати тестувальник

Однак перед цим ви маєте самостійно опанувати певну теоретичну та практичну базу і пройти випробування. Також пам’ятайте, що у випадку незадовільного навчання вас буде відраховано з групи. Таким чином, професія тестувальника є підмножиною професії QA Engineer. Однак в даній статті ми прирівняємо ці два понятття на користь QA, оскільки ринок ІТ наразі є дуже охочим саме до QA, який вміє не лише у тестування, а й в інші пов’язані процеси. Саме тому професія тестувальника залишається актуальною на ринку праці й буде змінюватися із появою нових технологій. Але після нашої перемоги він знову злетить, як це відбулося за часів пандемії.

Щоб визначити, як додаток реагує на велику кількість одночасних користувачів, команда проведе тестування навантаження. Наприклад, маємо протестувати додаток для публікації фотоконтенту. Зважаючи на вимоги, тестувальники перевіряють, як користувач може зареєструватися, застосувати фоторедактори, отримати вподобання, надіслати комусь фото. На етапі аналізу тестувальники визначають рівні тестування, відповідність вимогам, проєктні ризики, досвід команди тощо. У першу чергу треба навчитися використовувати IT-терміни та QA зокрема. Для цього необхідно розібратися з тим, що таке забезпечення якості та з основними поняттями з тестування ПЗ.